GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 6856618
*
nr 685 6618
Fat
3 st, Bla Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2011
kl 19:07:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 21:11:38
1
200 kr
7/3 11:49:15
2
300 kr
7/3 18:14:02
1
350 kr
7/3 18:17:29
2
500 kr
7/3 18:50:22
1
500 kr
7/3 18:50:53
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:39
*
Fat
nr 685 6618
Fat
3 st, Bla Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/3 21:11:38 | 1 | 200 kr |
| 7/3 11:49:15 | 2 | 300 kr |
| 7/3 18:14:02 | 1 | 350 kr |
| 7/3 18:17:29 | 2 | 500 kr |
| 7/3 18:50:22 | 1 | 500 kr |
| 7/3 18:50:53 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:39



